AGS Başkanı Özgür Bayraktar: “Bizler de günlerdir ruhsal olarak enkaz altındayız.”

AGS Başkanı Özgür Bayraktar: “Bizler de günlerdir ruhsal olarak enkaz altındayız.”

ANKARA – 1905 Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği (AGS) üyeleri, “asrın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerde zarar gören vatandaşlar için yardım faaliyetlerini değerlendirdi.

1905 AGS tarafından Ankara Sanayi Odası’nda “Afet yardımları bilgilendirme semineri” düzenlendi.

AGS Başkanı Özgür Bayraktar burada yaptığı açıklamada, “Bizler de günlerdir ruhsal olarak enkaz altındayız. Millet olarak toparlanmamız, yaralarımızı sarmamız, kayıplarımızı anarak ayağa kalkmamız biraz zaman alacak. Önümüzde uzun bir süreç var ve bu süreçte sadece bir olursak ve umudumuzu kaybetmezsek güçlü kalabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Ardıç da açıklamasında, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli yaşanan büyük depremlerin ardından ASO’nun gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında şöyle konuştu:

“40 meslek komitesi başkanının koordinasyonu ile deprem bölgesinde 300 konteynerin bulunduğu bin 500 kişilik yaşam merkezi kurduk. Yaşam merkezi içerisinde, yatak, mutfak, duş ve tuvalet bulunan, ısıtma sistemi olan 21 metrekarelik konteynerler bulunuyor. Ayrıca, yemekhane, çocuk eğitim ve bakım merkezi ve çocuk oyun parkı ve internet ağı gibi sosyal bileşenler de yer alıyor. Yaşam merkezinde çocuklarımıza bilgisayar eğitimleri vereceğiz. İki gönüllü psikolog arkadaşımız da çocuklara danışmanlık yapacak.”

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ