Eski Vali Celallettin Güvenç’e övgü dolu sözler

Eski Vali Celallettin Güvenç’e övgü dolu sözler
  • A+
    A-

Akademik, bürokratik ve sivil toplum alanlarında birlikte yol yürüdüğü ve gönüldaşlık ettiği isimleri Gönülde Yaşayanlar isimli kitabında buluşturan Dr. Mehmet Sılay, Türkiye Büyük Millet Meclisi 26 ve 27. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç’e de kitabında yer verdi.

Eserinde vatanına, milletine ve devletine büyük katkılar sağlayan, Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Ali Fuat Başgil, Cemil Meriç, Nurettin Topçu gibi isimlere yer veren Sılay, bu isimlerin ortaya koyduğu hizmetlerin unutulmayacağını vurguladı. 26 ve 27. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç’ten de övgülerle bahseden Sılay, Güvenç’i “Sıra Dışı İdealist Bir Vali” diyerek tanımladı.

Celalettin Güvenç ile ilgili anılarından da bahseden Sılay, eserinde şu ifadelere yer verdi: “Konuştuğumuz konu her zaman devletimizin bekası, milletimizin saadeti ve Din-i Mübin’in anlaşılarak yaşanması, örgün ve yaygın eğitimle yaşatılması olurdu. Büyük ideallerin adamı Celalettin Güvenç kardeşime her zaman saygı duydum. Dualarımdasın kardeşim. Allah’a emanet, sayın valim.”
Celalettin Güvenç’te, sosyal medya hesabında bir paylaşım yaparak Mehmet Sılay’a teşekkür etti. Güvenç, mesajında şu sözlere yer verdi: “Kadim Dostum Sn. Dr. Mehmet Sılay kadirşinaslık gösterip üstatların arasına ismimizi yazarak, kariyer ödülü vermiş. Sonsuz teşekkür ediyorum. Şükrün aslı lütfu bol olan Allah’adır.”

REKLAM ALANI

Dr. Mehmet Sılay Kimdir?
1949 Hatay doğumlu. İlk ve orta eğitimi Kırıkhan ve İskenderun Lisesi’nde, üniversiteyi İstanbul Cerrahpaşa Topçu Cemil Meriç ve Necip Fazıl’ı tanıdı. Tarih otoritesi İsmail Hami Danişmend’in akademik toplantılarına katıldı. Üroloji ihtisasını Almanya’da, askerlik hizmetini de Erzincan’da bitirdi. İskenderun Devlet Hastanasi Başkamiliği ve 20. Dönem Hatay Milletvekilliği yaptı. Muhtelif insani yardım kuruluşlarında hizmet etmiştir. Türkiye Yazarlar Birliği ve Sınır Tanımayan Doktorlar Grubu üyesidir. Şu an Kızılay Ankara İl Başkanı olarak hizmet etmektedir. Araştırma ve Seyahatname Yazarı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ